У грі «Маленьке містечко» ви отримаєте команду робітників для побудови міста. Це гра на викладення плиток та виставлення міплів, у якій ви будете споруджувати будинки, добувати ресурси, а також годувати робітників. Останнє обов'язково наприкінці кожного раунду, тож не забувайте запастись їжею.
Видобування ресурсів
Гравці отримують робітників, будиночки одного з кольорів та 3 монети. Після чого визначається перший гравець, який і починає раунд. За свій хід кожен архітектор може виконати одну з дій:
1) збір ресурсів й активація будинків;
2) спорудження будинків.
Під час збору ресурсів гравець розміщує свого робітника на ігрове поле на трав'янистій клітинці. Тепер він може зібрати врожай із прилеглої території: 8 клітинок навколо. Ліси дають дерево, озера дають рибу, а гори — камінь.
Якщо на якійсь клітинці є плитка будинку, то її можна активувати й отримати ресурс, який він виробляє. Наприклад, із плитки пшеничного поля можна отримати пшеницю (нею можна нагодувати робітників). За використання плитки будинку іншого гравця доведеться заплатити йому 1 монету. З будинків можна отримати ресурси чи обміняти наявні на бажані.
Будівництво міста
Будівництво починається з розміщення робітника в зоні будівельного майданчика. Опісля вибирається будівля та розміщується на полі. Для спорудження будівлі потрібно виконати умову, зазначену в лівому правому куті: заплатити за нього ресурсами або монетами. На плитку викладається будиночок гравця. Тепер це його власність. Тому він здобуває зірочки, вказані у правому верхньому куті, та переміщує маркер підрахунку очок по шкалі. Також очки за раунд можна здобути за виконання умов карти цілі. А якщо вам не вистачає їжі для робітників наприкінці раунду, можна обміняти 3 монети на будь-який ресурс.
Раунд закінчується, коли кожен учасник використав всіх своїх будівельників. Тоді активуються ефекти спеціальних будівель і потрібно нагодувати робітників рибою або пшеницею. Якщо комусь не дісталась їжа, ви віднімаєте 3 очки за кожного голодного робітника.
Гра закінчується після 4 раунду. Тоді нараховуються додаткові очки за вартову вежу й замок, а також за кожні 3 монети в запасі гравця. Перемагає той, хто здобув найбільше зірок. Цей гравець вважається найкращим архітектором.
Настільна гра «Маленьке містечко» — гарна сімейна настілка для 2–4 гравців. Цікавий ігролад, легкі правила дають змогу невимушено грати з дітьми від 10 років. Якщо ви вже побудували місто, спробуйте себе у підприємництві разом з грою «Маленька факторія».