Кількість
|
Вартість
|
||
|
Будівництво фортець — непроста справа, треба бути майстром та знати правила розміщення деталей замку, щоб він не завалився. Якщо хочете спробувати себе в цій справі, тоді для вас гра «Майстри фортець» Це сімейна настілка на викладання тайлів. В ній ви, як барон, будете розбудовувати фортецю, за що отримуватимете монети, які приведуть вас до перемоги. Розрахована вона для гри від 2 до 4 гравців. Можна грати з дітьми від 8 років.
Закладання фундаменту майбутньої фортеці
Перед початком будівництва кожен барон отримує фундамент, склад та 3 плитки, які розміщує на складі.
Паралельно формується ринок, на який викладають 3 плитки фортеці та 3 монети. Інші компоненти розміщуються поруч. По завершенню приготування починається будівництво.
Фортечне будівництво
За свій хід гравці виконують одну з двох дій:
1) беруть дві плитки з запасу (не з ринку) у свій склад. На складі може бути максимум 7 тайлів, решту скидають;
2) викладають одну плитку фортеці.
Кожен барон має викладати плитки фортеці за певними правилами:
1. Нижня і верхня частини плиток мають бути однаковими. Тобто не можна викладати небо над каменем і навпаки.
2. Верхня плитка має містити суму чисел нижніх плиток. Це правило можна обійти, скинувши одну плитку зі свого складу. Але число на верхньому тайлі має бути більше чи менше на 1 від того, яке необхідно.
3. Плитки з позначкою «галочки» можуть викладатись на будь-які числа, але тут діє перше правило щодо однакового малюнка.
4. Не можна починати ряд з плитки, на якій зображено дах вежі.
Плитки викладаються зі свого складу чи з ринку.
Доріжка до перемоги
За кожну вдало викладену плитку, гравці пересувають свого барона доріжкою прогресу. Якщо барон на доріжці стає на:
- рубін — пересувається на ще один крок уперед,
- місце з позначкою плитки — учасник бере плитку з запасу,
- монету чи проходить її — гравець отримує монету.
Як відбувається переміщення? Кількість кроків залежить від ряду, на якому викладена плитка та наявності на ній рубіна. Перший ряд не дає можливості рухатись. Розмістивши плитку на другому ряду, можна зробити два кроки, а якщо на тайлі є рубін, то додається 1 крок за кожен рубін. І так за кожен ряд: третій — три кроки, четвертий — чотири тощо.
Монети в грі дають додаткові можливості. Вони допомагають забрати чи скинути плитки суперника зі складу чи фортеці, отримати монети чи плитки, якщо виконується певна умова, наприклад у вашої фортеці найбільше жителів чи вікон тощо.
Будівництво фортець завершується, коли один з баронів здобуває 7 монет.
Настільна гра «Майстри фортець» — вдалий варіант для гри всією родиною. Швидкі партії та прості правила роблять гру цікавою і привабливою для дорослих та дітей від 8 років.
А як щодо викладення тайлів в обмеженому просторі та за короткі терміни? Цікаво? Тоді скористайтесь можливістю стати редактором газети в грі «Хутко в друк».
Вміст гри:
– коробка;
– 1 поле ринку;
– 4 склади;
– 126 плиток;
– 36 монет;
– 4 фундаменти;
– 4 барони;
– правила.