Кількість
|
Вартість
|
||
|
«Нортґард. Незвідані землі» — це стратегічна настільна гра для 2–5 осіб, де за допомогою власної колоди карт вам доведеться вирішувати долю свого народу. Це чудова можливість спробувати себе в ролі дослідника нових територій у скандинавській тематиці. Настілка створена за мотивами популярної відеогри «Northgard». Чи стане вам духу взяти на себе відповідальність керуванням своїм племенем та привести його до успіху?
Досліджуємо землі Нортґарду
Отже, гравцям надається 7 років для створення найвеличнішого племені Нортґарду. Кожен раунд складається з 5 фаз: початку, дій, збирання врожаю, зимівлі та завершення.
Початок року характеризується тим, що потрібно взяти 4 карти зі своєї колоди. Спершу це карти раннього розвитку, з 3 року — розширеного розвитку, а на сьомий — досягнень.
Здобуваємо контроль над територіями
Коли ми переходимо до етапу «Дії», ви можете чинити все, що завгодно — доки всі гравці не спасують. Тут можна зіграти карти з руки, зачекати, але карта все одно буде в активній зоні, замінити її, вилучити або покращити власну колоду. Після того, як гравець скаже «пас», його етап «дій» завершується.
Які ефекти надають карти дій? Усього доступними є 4 базові: наймання воїнів, будівництво, переміщення війська та дослідження нових територій. Також карти розвитку та вмінь клану мають свої особливі властивості.
Контроль над територіями неможливий без конфліктів! Якщо на одній землі опиняються вікінги різних племен, то починається сутичка. На підсумок бою впливає кілька факторів — це як кількість воїнів, так й ефекти споруд або ж переміщення, ситість армії чи кидки кубиків. Це важливий елемент встановлення домінування на полях Нортґарду.
Після активної фази дій настає період збору врожаю. За закриті та контрольовані території вожді племен отримують очки слави та ресурси, які можна потім обміняти.
Winter is coming…
Оскільки ми перебуваємо на півночі, то зими тут традиційно доволі суворі. Залежно від кількості воїнів на ігровому полі, потрібно буде витратити ресурси для підтримки армії. Якщо ж їх не стає, то доведеться взяти карту безладу, яка точно не допоможе клану в майбутньому.
Наприкінці року обов’язково перевірте, чи не виконав хтось умови перемоги. Якщо хтось контролює щонайменше 3 закриті території із великою спорудою в кожній з них, то він перемагає! У разі невиконання цієї вимоги гра триватиме й надалі до завершення 7 року. Якщо ніхто так і не виконав умови перемоги через контроль територій, то гравці підсумовують свою кількість очок слави.
Додаємо монстрів чи об’єднуємося в команди
Для урізноманітнення ігроладу є додаткові варіанти проведення партії. Як вам передбачений правилами спосіб гри тривалістю у 10 років, де вже відсутня можливість закінчити «завоювання» через контроль територій?
Також можна зіграти у форматі команда проти команди для 4 гравців. Тут діють дещо змінені правила гри, і це чудова можливість скооперуватися та попрацювати заради спільної мети з партнерами.
Якщо ви вже відчуваєте себе достатньо досвідченими вождями полів Нортґарду, то рекомендуємо вам додати модуль «істот». Він робить гру більш варіативною та складною.
Фанатам скандинавської тематики та бойових стратегій також варто спробувати настілки «Лють крові» або «Ініш». Якщо перша перенесе вас у переддень Раґнароку, де ви будете битись пліч-о-пліч із самими богами, то у другій ви станете частинкою кельтських традицій і міфів.
Вміст гри:
Розмір коробки: 32x9x32 см;
- 70 фігурок воїнів;
- 30 початкових карт;
- 21 карта клану;
- 52 карти розвитку;
- 56 жетонів споруд;
- 35 плиток місцевості;
- 5 карт-пам’яток;
- 10 карт безладу;
- 7 карт досягнень;
- 65 жетонів слави;
- 75 жетонів ресурсів;
- 15 жетонів ресурсів зі значенням «5»;
- 1 жетон «Випалена земля»;
- 1 жетон Каї, броньованої ведмедиці;
- 2 кістки;
- 1 жетон першого гравця
- 1 трек маркерів і маркер року;
- 1 книга правил.
Відеоогляд настільної гри «Нортґард. Незвідані землі»