Кількість
|
Вартість
|
||
|
Полудень. У цей час у салуні нікого немає. Ходили чутки, що на головній вулиці містечка Багряні Брили має відбутися дуель. Що стало причиною цієї сутички? Ніхто не знає. Та й чи багато треба, аби розсердити місцевого кримінального авторитета? Й ось канюки вже зібралися поласувати тим, кому трохи менше пощастить у цій дуелі, чия рука буде повільніша, а око менш точним. А тим часом, поки погляди всього міста прикуті до цієї події, Малюк Біллі вирішив завітати до місцевого банку, аби його пограбувати… І це все відбувається в настільній грі «Легенди Дикого Заходу».
Так починається балада Бастера Скраггса…
«Легенди Дикого Заходу» — настільна гра-пісочниця, події якої відбуваються на території США ХІХ століття. Кожен гравець візьме на себе роль одного з легендарних персонажів тих часів. Але лише від вас залежить, яким шляхом піде персонаж — буде він грабувати банки, викрадати худобу та втікати від місцевого шерифа чи ловитиме бандитів, гратиме в покер та добуватиме самородки золота чесним шляхом.
На початку гри гравці мають визначити довжину своєї пригоди — це кількість очок легендарності (ОЛ), які треба заробити гравцю протягом партії для її завершення. Заробляти їх можна багатьма шляхами: грою в покер, просуваючись на шкалах розшуку та маршала, проводячи сутички з іншими персонажами, виконуючи цілі персонажа, беручи участь у сюжетах і багатьма іншими. Усього й не перерахуєш — і кожен гравець зможе обрати свій життєвий шлях у грі «Легенди Дикого Заходу».
Сідлаємо коней, панове
Кожен гравець у цій грі виконує свої ходи по черзі за годинниковою стрілкою. Протягом ходу гравця відбуваються 3 такі фази:
- Початок ходу.
- Фаза дії.
- Кінець ходу.
Не здивуємо вас, якщо скажемо, що початок і кінець ходу — це доволі короткі фази. Протягом першої гравець застосовує ефекти «На початку ходу» зі своїх карт, отримує маленький дохід (гроші чи покерну карту), а також обирає зброю та їздову тварину на цей хід. Упродовж останньої відбувається трішки більше кроків — розіграш карти сюжету, скидання карт до ліміту (5 мінус наявні рани), отримання ОЛ зі шкали розшуку, перевірка кінця гри та передача ходу далі.
Найбільше подій відбувається протягом фази дії. Гравець отримує 3 дії, які можна витрачати на:
- Переміщення.
- Сутички з іншими гравцями.
- Виконання дій із карт.
- Виконання дії в локаціях.
Розгалуження дій величезне, еге ж? Очі розбігаються від усього, що хотілося б виконати — та маєте всього 3 дії. З переміщенням усе доволі просто — рухаєтеся на ту відстань, на яку здатні ваші ноги чи лапи вашої їздової тварини. Та й із виконанням дій із покерних карт чи карт персонажів нічого складного — викладіть карту, зачитайте текст і виконайте написане.
Копнемо трішки глибше
Локації — це майже окремі мініігри в межах цієї настілки. Чого тільки варті покерні партії, деталі яких розписані в правилах гри. Хоч варто сказати, що покерні карти — це взагалі універсальна річ у грі. Ви ними й у покер граєте, і в сутичках визначаєте сильнішого, й усілякі дії можете з них виконувати.
Без видобування самородків золота чи перегону худоби теж не обійшлося — це ж Дикий Захід. За подібні дії на відповідних локаціях можна отримувати винагороду. Та коли здаватимете злитки золота в банк, хтось водночас може його грабувати… І це теж матиме для персонажа користь — щоправда, уже на шкалі розшуку. Та й худобу він теж може переганяти… Якщо вкраде її в когось спершу. А як легендарно можна пропити всі свої гроші в місцевому салуні!
Сутичок же в грі вистачатиме, не сумнівайтеся. Тому ніколи не буде зайвим мати якісну зброю. Гравці викликатимуть одне одного на дуель, намагатимуться пограбувати одне одного, маршали пробуватимуть заарештовувати тих, хто перебуває в розшуку… І це лиш між гравцями! Ви ж не думали, що охорона банку дасть вам просто викрасти гроші чи місцевий шериф без бою дасть вам втекти від законних покарань! Навіть неігрові персонажі радо пополюють на легендарних персонажів!
Варто сказати ще про один ігровий елемент — карти сюжетів. Коли гравці виконують певні дії, то беруть участь у сюжеті, викладаючи на карту свій диск. Назбирається там достатньо дисків — розіграється сюжет. Насамперед це дасть змогу поринути в атмосферу Дикого Заходу. Та й певний інтерактив навіть після ніби-то завершення сюжету в гравців буде — можливо, доведеться вступити в сутичку чи за персонажами поженеться шериф. Ніколи не знаєш, на що очікувати на цих безкрайніх територіях.
Як ми вже казали, гра підходитиме до завершення, коли 1 із гравців добереться до визначеного на початку показника ОЛ. Після цього всі гравці (разом із ним) виконають свій останній хід, а тоді й визначиться найлегендарніший персонаж Дикого Заходу. Буде це найзлочинніший злочинець чи герой, який намагався всю гру робити тільки добро, — залежить лише від гравців за столом.
Станьте живою легендою
Настільна гра «Легенди Дикого Заходу» робить усе можливе, аби перенести гравців у той небезпечний, але захопливий світ ковбоїв, покерних партій і пограбувань диліжансів. Хапайте свою вірну зброю, сідлайте коня чи віслюка та відправляйтеся все далі й далі на захід…
Вміст гри:
- коробка 27,5×39,5×8 см;
- 1 ігрове поле;
- 6 двосторонніх планшетів гравців;
- 13 мініатюр (6 персонажів, 6 бандитів, 1 шериф);
- 6 пластикових підставок;
- 12 кубиків підрахунку очок;
- 12 дисків сюжетів;
- 2 кубики старателів;
- 36 самородків золота;
- 1 прилавок крамниці;
- 6 жетонів ран;
- 115 карт розміром 64×89 мм (12 карт персонажів, 40 сюжетів, 52 покерні, 11 «Людина в чорному») і 169 карт розміром 44×63 мм (48 цілей, 54 предмети, 54 грошей, 13 сутичок);
- 6 пам’яток;
- 16 жетонів худоби;
- 18 жетонів легендарності;
- 1 жетон першого гравця;
- 1 маркер кінця гри;
- 1 книга правил.