Кількість
|
Вартість
|
||
|
У далекому 1620 році до США прибуло судно під назвою «Mayflower». На борту цього корабля припливли перші поселенці-пілігріми для Нової Англії, які почали будувати колонії на теренах Північної Америки. Це все сторінки історії, які вже давно пройдені. Та ніщо не заважає вам писати свою історію в настільних іграх! Збудуйте своє поселення в тісній конкуренції зі своїми сусідами в настільній грі «Keyflower». Вдало скористайтеся кожною людиною та кожним ресурсом у своєму розпорядженні.
Робіть свої ставки, панове!
Ласкаво просимо у світі Key, який створили ігрові дизайнери Sebastian Bleasdale і Richard Breese у найвідомішій їхній грі «Keyflower». Від 2 до 6 гравців тут розвиватимуть свої поселення, робитимуть ставки на плитки, користуватимуться ними та намагатимуться заробити якомога більше переможних очок наприкінці гри за розміщені у своїх селищах плитки та за отримане золото.
Гра триватиме 4 сезони. Кожен гравець розпочинає гру лише з однієї плитки домівки, а також випадкового набору кіплів (місцева назва всім знайомих робітників «міплів»). Також гравці отримують зимові плитки, які, як правило, дадуть змогу запланувати свої дії задля кращого заробітку переможних очок.
Щоходу у вас є вибір, як скористатися своїми кіплами за ширмою (суперники не мають бачити ані ваших кіплів, ані жетони вмінь) чи з перебитої ставки:
- зробити ставку на плитку, аби наприкінці сезону забрати її собі чи отримати з неї кіплів і жетони вмінь;
- скористатися плиткою у своєму селищі / селищі іншого гравця / на ринку плиток поточного сезону.
Для обох опцій є важливе правило: на плитці для користування нею чи навколо неї (де відбуваються ставки) кіпли завжди мусять бути однакового кольору. Для цього в грі є 4 різновиди кіплів: сині, червоні, жовті та зелені. Тож можна добряче перебити плани суперникам, якщо в них немає потрібного кольору!
Докладніше про місцеву колонізацію
Зі ставками все просто — розміщуйте кіплів зі свого боку шестигранної плитки. Кожна нова ставка має бути більшою за будь-яку іншу вже наявну тут. Якщо вашу ставку перебили, то всі кіпли з неї можуть піти на іншу ставку чи на користування якоюсь плиткою (але розділяти їх заборонено).
Не скажемо, що з користуванням плитками стає складніше — просто додається чимало опцій. Однією плиткою можуть користуватися кілька гравців (навіть у ваше поселення можуть завітати інші гравці). Важливо, щоби на кожне наступне користування плиткою відправлялося як мінімум на 1 кіпла більше після попереднього користування. Так, 1-й гравець може відправити одного міпла, 2-й — двох, а 3-й — трьох. Понад 6 міплів на плитці перебувати не може. Та ніщо не заважає відправити одразу, наприклад, 3 міплів, аби більше ніхто не скористався цією плиткою…
Що ж дають місцеві плитки? Ресурси, переможні очки, кіплів, можливість переміщувати ресурси між плитками, а також можливість покращувати плитки для більшої вигоди. Кожна плитка унікальна, тож вивчати взаємодію між ними доведеться чимало!
Наприкінці кожного сезону гравці забирають плитки, на які вони виграли ставки, а також визначають порядок ходу на наступний сезон й отримують робітників і жетони вмінь із новоприбулих човнів. Важливо, що кіпли з перебитих ставок, кіпли у вашому селищі та кіпли на виграних вами плитках ідуть за вашу ширму (на відміну від кіплів, які виграли ставки). Взимку ж ніяких кіплів не прибуває — натомість ви забиратимете плитки човнів і розміщуватимете їх у своєму селищі.
Наприкінці четвертого сезону гравці отримують переможні очки за плитки у своїх селищах, а також за фішки золота. Гравець із найкращим результатом перемагає та має найкраще селище, поки ви не зіграли нову партію.
Нові поселенці прибули на легендарних човнах
«Keyflower» — це світова класика серед стратегій. На відміну від багатьох представників жанру, у грі є високий рівень взаємодії, тож доводиться постійно адаптуватися до ситуації. Гра дає змогу щоразу пробувати нові стратегії, а також змушує включати мозок на повну для пошуку оптимальних шляхів отримання потрібних ресурсів чи кіплів. Зрозумілі механіки та динамічна ситуація за столом — ось секрет успіху гри, яка вже тривалий час займає своє місце серед найкращих у світі.
Вміст гри:
- коробка 22,7×31,6×7,2 см;
- 64 великі шестикутні плитки;
- 48 жетонів умінь;
- 120 дерев’яних фішок ресурсів;
- 140 дерев’яних робітників;
- 1 фіолетовий робітник першого гравця;
- 6 ширм-будинків;
- 1 тканинний мішечок;
- 12 зіп-пакетів для зберігання компонентів;
- 1 книга правил.