Отже, пройшло трішки часу від останньої статті про першу частину підсумків роботи видавництва «WOODCAT» у 2023 році, тож напоготові вже і друга частина! Липень був дуже жарким місяцем в Україні, проте не менш гарячим був і 2023 рік для команди видавництва «лісового кота», яка змогла локалізувати аж 14 нових настільних ігор та 2 класні доповнення.

У попередній статті мова йшла про такі круті настілки, які вийшли у 2023 році, як: «Акрополіс», «Арборетум», «Капітан Сонар», «Лис та ліс», «Лис та ліс. Дует», «Нідавеллір» і «Йога». Тож, якщо ви придивляєтесь до якоїсь із цих ігор та хочете прочитати короткий і суб’єктивний відгук про ці настілочки, вам до першої частини статті, де ми про них уже трішки поговорили.

Якщо коротко — то погані ігри видавництво «WOODCAT» не локалізує та не видає, але загальновідомим є той факт, що не кожна настільна гра підходить кожному гравцю. Завжди необхідно звертати увагу на багато різних характеристик гри, як-то складність, вік гравців, мінімальна чи максимальна кількість гравців, механіки тощо. У цій та наступних статтях ми постараємося трішки розказати про кожну настільну гру, щоб ви могли підібрати собі до смаку, до вибору та не розчаруватися у вибраній настілочці.

Нумо до нашої другої частини ігор, виданих у 2023 році!

1. «Magic Maze». Відкриває наш хіт-парад сьогодні досить незвична гра, яка наче й натякає нам на магічні пригоди в лабіринті, але насправді в цій настілці всю магію створюватиме саме ви! На суб’єктивну думку автора статті, у цій грі ні магії, ні лабіринту немає в прямому сенсі цього слова :) Насправді гра про такі собі походеньки героїв у місцевому торговельному центрі, де вони мають «затаритися» спорядженням для героїчного магічного походу! Я сподіваюся, ви бували у великих торговельних центрах — там дійсно легше загубитися, ніж щось корисне знайти. От і ваша четвірка героїв під вашим пильним керівництвом має відшукати своє спорядження. Усе управління всіма героями виконуватимуть гравці водночас, використовуючи карти з діями або ж відкриваючи нові плитки супермаркету. І робити ви це будете в повній тиші та в умовах обмеженого часу! Тобто у свій хід вам потрібно якнайшвидше зрозуміти, якого персонажа у яку сторону порухати, щоб дістатися до спорядження, перейти на інший поверх чи вийти із цього клятого супермаркету. Гра запрограмована на максимальні веселощі, а 17 не схожих один на одного сценаріїв дадуть змогу чудово урізноманітнити ваші партії. Одночасно в цю гру можуть зіграти аж до 8 гравців, а невисока складність допоможе залучити до гри новачків і навіть дітей. Це чудовий вибір, якщо ви не терпите ситуацій, коли якийсь гравець півгодини обдумує свій хід, адже вся партія триває 15 хвилин! Чарівна настілочка для різних ситуацій і компаній. Рухаємося до наступної гри.

 

 

 

 

2. «Острів скарбів». Ну що ж, свистати всіх на борт, пірати та піратки! Якщо гуляти закинутим супермаркетом вам не досхочу, зате давно хочеться морських пригод, ще й так, щоби позмагатися один проти одного, — можливо, настільна гра «Острів скарбів» саме те, що вам сьогодні потрібно. Перед вами карта Острову скарбів (так-так саме того острову, де за піратськими переказами зариті великі багатства). Ви — команда піратів з особливим в’язнем, Джоном Сільвером (його роль візьме на себе один із гравців), і лише він знає, де захований скарб на острові. І ви не дуже дружня команда, адже єдине, що вас об’єднує — це бажання найшвидше добратися до скрині із золотом, тому тут кожен сам за себе. Джон даватиме різні підказки, часом не дуже корисні (а часом і навіть оманливі) зі вказівкою про місце заритого скарбу. У ваших руках лопата, поруч із вами вірний кінь для пересування островом, але час спливає — адже Джон так і мріє вирватися з ув’язнення та заволодіти скринею. Загалом, вміло використовуйте підказки Джона, звужуйте коло пошуків за допомогою спеціальних вмінь і маркера та станьте першим, хто відшукає скарб! Гра не дуже складна, тому тематичний піратський сімейний вечір точно пройде вдало. Якщо ж ваші друзі не «профі» чи вам не хочеться провести весь вечір лише за однією важкою грою, зверніть увагу на цю настілочку — партія триває менш як годину. Ну а для поціновувачів дедуктивних ігор чи піратської тематики даруйте саме цю настілку! Ми тим часом плавно переміщуємося із піратського корабля до зорельота!

3. «Оріон. Дуель». У сьогоднішньому списку ігор це єдина саме дуельна настілка. Єдина, але ж яка! Це, напевно, представник того типу ігор, про який кажуть «легко навчитися — важко стати профі» («easy to learn, hard to master» в оригіналі). І справді, правила тут досить прості — ви викладаєте зі своїм суперником на космічному полі почергово по одній плитці. На ваших плитках часто присутні також території суперника. Космічне поле «всіяне» галактиками, сузір’ями та, звісно ж, чорними дірами. Ваше завдання виконати одну із трьох переможних умов — з’єднати 2 сузір‘я на протилежних кінцях поля, поширити свої території на 4 галактики або ж території суперника на 3 чорні діри. Ось і все, ви готові грати в цю гру! Цю настілку часто називають «космічними шахами» через напружений ігролад і тактичність у прийнятті рішень. Викладаючи території по космічному полю, ви наче рухаєте фігурами, наближаючись до перемоги чи поразки. Доволі важливою перевагою цієї стратегічної гри є її відносно невисокий цінник (деякі картярські ігри коштують дорожче). Ну і, звісно, серед плюсів ще й нескінченна регравальність настілки, адже щоразу під час приготувань ви формуєте нове унікальне поле із галактиками та чорними дірами. Тому кожна нова партія не буде схожа на попередню. Ми б порадили цю настілку гравцям, які полюбляють цікаві дуельні протистояння, захоплюються космосом чи батькам, які хочуть із користю провести час зі своїми дітьми-підлітками. А якщо вам подобається космос, але не «чіпляють» дуельні ігри на кшталт шахів, радимо звернути увагу на наступну в списку гру!

4. «Хижі світи». Отже, які враження про цю гру? Перше, що дуже сильно подобається — це гарні тактильні космічні кораблі (їх у кожного гравця аж 5), не зовсім звичайні квадратні карти та їх цікавий футуристичний дизайн із тваринами. Так, вам не здалося, тварини, адже ми подорожуємо космосом, досліджуємо незвідані планети саме тваринами: носоріг, сова, восьминіг, ящірка, ведмідь та мавпа стануть вашими капітаном, науковцями, інженерами й іншими помічними членами екіпажу! Ну і, звісно, роботи. Куди ж без них. Основна ціль гри — зібрати якнайкращий екіпаж вашого зорельота (отака вона механіка збору сетів карт). Фактично все, що ви будете робити впродовж гри, націлене на розширення, підбір та комбінування членів корабля. І попри те, що ви також будете відвідувати та досліджувати різні планети, виконувати завдання, активувати здібності екіпажу — часто без потрібного набору членів команди чи їх навичок багато дій будуть недоступні. Гра обмежена лише 10 ходами кожного гравця, тому, залежно від кількості гравців і швидкості їхніх ходів, можна вкластися в середньому за 15–30 хв (це вам не в Монополію грати нескінченно довго). Механіка збору сетів карт, можна сказати, одна з «базових механік» у настілках, і вона під силу як недосвідченим гравцям, так і до вподоби багатьом «професіоналам настілкової справи». Команда отримала гарні відгуки про цю гру від школярів і досвідчених «гуру» — кажуть, можна отримати неймовірну насолоду від комбінування карт 🙂. А ще подейкують, тут гарний і цікавий соло-режим, якщо хочеться зіграти спокійно наодинці. Отже, це нескладна та стильна гра, яка сподобається широкій авдиторії та стане в пригоді для різних випадків — пограти щось цікаве в школі, вдома з дітками, у компанії з новачками або ж якщо не хочеться грати в дуже довгу та складну гру. І на черзі в нас ще одна не дуже складна картярська гра!

5. «Тенно». Тематично ця картярська настілка стилізована під Японію часів розквіту самураїв, хоча фактично тематика тут впливає хіба що на дизайн карт та «легенду» гри. Для прихильників усього японського це, звісно, неабиякий плюс, адже тут ви знайдете улюблених самураїв, гейш, ронінів, нінджя і інших жителів тогочасної Японії. А легенда тут така, що вам необхідно перемогти інших суперників і ув’язнити їх, щоб завоювати прихильність імператора. Механічно гра працює так: серед своїх карт ви вибираєте одну, якою будете атакувати якусь карту суперника на ваш вибір (зверніть увагу, що всі карти лежать долілиць). За загальним правилом може відбутися 3 різні ситуації залежно від значень на картах:
ваша карта перемагає і ви забираєте («ув’язнюєте») карту суперника;
ви програєте та скидаєте свою карту в загальний скид;
або ж відбувається нічия і обидві карти йдуть до загального скиду.
Після цього гравці поповнюють карти перед собою до трьох. Головна ж мета — «ув’язнити» якомога більше карт суперників із найбільшими значеннями! Але якщо ви думали, що все так просто, зачекайте 🙂. Серед 11 ваших карт більшість мають особливі вміння, які допоможуть у нападі чи обороні. Також ви вирішуєте, яку за значенням карту викласти перед собою наступною. Фактично ця настілка — це про блеф, ризик, вміння «читати» суперника та запам’ятовувати його карти. Отакий він, японський самурайський покер! З плюсів — у компонентах тут лише карти, тому вона чудово підійде для подорожей, ще й не забирає дуже багато місця на столі. Ця невелика картярська настілка може зібрати компанію аж із 7 друзів за одним столом, тому це чудовий варіант для вечірок. Ну і для сім’ї вона теж підійде, адже нічого складного в порівнянні значень карт немає — навпаки це має цікавий навчальний ефект. А ще зверніть увагу на невисоку ціну цієї настілочки, тож що там думати? 🙂 А ми переходимо до войовничих гномів (і ні, це не «Нідавеллір»)!

6. «Гобліни проти Гномів». Ще одна невелика та не дуже складна настілочка, яка до того ж розроблена командою українських гейм-дизайнерів. Отже, у цій грі вам необхідно зіграти за одну із двох ворожих рас — Гоблінів або Гномів. Завдання Гномів — прокопати тунель до золота (ну хто б сумнівався), а Гобліни мусять їм заважати, капостити, підривати тунелі або ж розбудити дракона! Зрозуміло, що після того, як дракон прокинувся, годі про якесь золото й думати. Цікавинкою гри є те, що гравці не знають достеменно, хто за яку команду грає. Будувати тунелі ви будете за допомогою карт у своїй руці, водночас активуючи цікаві властивості карт викладених тунелів або ж ваших персонажів. Настілка дуже швидка, грається за 15–20 хвилин, проте, щоб її зіграти, потрібно не менш як 3 гравці. Щораунду ви зможете зіграти за одну з двох непримиренних команд, а якщо пощастить — навіть з’явиться шанс змінити команду під час раунду, обмінявшись роллю із суперником! Цікаві стратегічні рішення, нескладний, динамічний та інтуїтивний ігролад і напруженість серед інших гравців зможуть зацікавити навіть найвибагливіших. Складність тут невисока, тож залюбки можете долучати дітвору до цієї гри. Ну й на завершення в нас чарівні орхідеї!

7. «Овва, орхідеї!». Почнемо із декількох цікавих фактів: в українській мові родина орхідей має назву «Зозулинцеві» або «Орхідні. Це одні з найпоширеніших рослин на планеті. Якщо ви колись їли ванільне морозиво, то маєте знати, що ваніль — це також орхідея! А ще, усі орхідеї в настільній грі «Овва, орхідеї!» є реальними орхідеями родом із Сінгапуру. Якщо ви колись завітаєте до Сінгапурського ботанічного саду (раптом комусь із вас пощастить), зможете всіх їх там побачити. Ця настілка, як і декілька попередніх, картярська й має основною механікою вже знайомий нам збір сетів — різноманітних квітів і орхідей у своєму садку. До вибору у вас щоходу буде дві дії: зібрати насіння або ж посадити квітку. У грі є особливі правила збору насіння — за кольором або кількістю насінин, і це дуже важливо, адже потім зібране насіння можна буде обмінювати на такі цінні квіти. Переможні очки можна здобути тільки за висаджені рослини, і сумують як очки надруковані на рослинах, так і за розмаїття квітів у вашому садку! Орхідеї, звісно ж, найдорожчі, і вони унікальні — у грі ви не знайдете двох однакових орхідей 🙂. Загалом це дуже й дуже мила гра, щоби просто так проходити повз. Невеличка коробка дасть змогу взяти її із собою в подорож та «розкинути сад орхідей» аж на 5 гравців. Окрім очевидного естетичного задоволення від цієї гри, можна дослідити різні екзотичні види рослин і орхідей, більше дізнатися нового та цікавого про них — ще б пак, адже в грі понад 100 карт! Ця гра має мінімальний поріг складності, а партії проходять швидко та захопливо. Екологічна натура автора цієї статті не дає йому спокою, тому саме ця настілочка подобається дуже сильно. Не весь же час грати в оці космічні чи піратські ігри. Та й загалом у будь-яку колекцію варто додати щось таке красиве та не дуже складне, що можна зіграти з друзями-новачками, батьками чи дітками або ж у перервах між партіями в інші ігри!

Ну а тепер можна й до невеликих підсумків переходити. Тож поговорімо про те, що за настілки були у «WOODCAT» у 2023 році та трішки розбити їх на різні категоріях залежно від ваших побажань! А кожну згадану гру ви, звісно, можете купити в інтернет-крамниці «WOODCAT».
З позитиву — кожну із цих ігор можна точно рекомендувати для гри в родинному колі! Адже всі вони веселі, захопливі й абсолютно нескладні. Тут вибір насправді в тому, яка тематика більше до вподоби вашій сім’ї — піратська, космічна, японська чи навіть ботанічна. Проте нічого не заважає вам спробувати їх усі!

Цікаво відрізняється зі всіх ігор єдина дуельна гра в нашому сьогоднішньому списку — «Оріон. Дуель». Це такі собі «космічні шахи» для завзятих суперників, що хочуть справжнього протистояння! Декілька переможних умов збільшують кількість варіантів стратегій на гру й роблять кожну партію унікальною і неповторною. Якщо у вас є друг, який любить космос та двобої, — рекомендуємо до купівлі саме цю гру.
Серед тих настілочок, які можна взяти із собою в дорогу, можемо порекомендувати щось невеличке та картярське — наприклад, «Тенно», «Гобліни про Гномів» і «Овва, орхідеї». Вони цікаві, компактні та не займають дуже багато місця на столі чи у вашому рюкзаку.

Для веселих посиденьок у великій компанії друзів однозначно беріть із собою «Magic Maze», де аж до 8 гравців зможуть одночасно ганяти героїв супермаркетом у пошуках спорядження. Також 8 гравців із легкістю зіграють у «Гобліни проти гномів» та спробують відшукати золото чи розбудити дракона. Або ж зверніть увагу на «Тенно», де максимум 7 гравців зможуть проявити свою відданість імператору.
Ну й не обходьте стороною «Острів скарбів», де ви зможете помалювати фломастером по карті острова й бігати з уявною лопатою в пошуках скарбу, а також «Хижі світи» із чарівними космольотами та подорожами в незвідані світи!

Команда видавництва «WOODCAT» щоразу радіє, коли бачить нові покупки на сайті фірмової крамнички, а також чудові відгуки про враження від ігор та зіграних партій. У 2024 році ще більше цікавих настілочок, локалізованих «WOODCAT», поповнило полички магазинів по всій Україні. Але про них ми розкажемо в наступних наших статтях. А наразі ми бажаємо вам приємних і захопливих партій у дружньому чи сімейному колі!

Матеріал для сайту «WOODCAT» підготував Андрій Наконечний.